Eğitmen

Eğitmen

Doğa Can Ulu

Hayatıma yön vermek için çıktığım seyahatimde, Hindistan’da Yoga ile tanıştım. Sadece tek bir derste yaşadığım değişiklik, içimde yogayı derinlemesine inceleme isteği uyandırdı. Bu istekle Hatha, Aṣṭāṅga, Iyengar, Yin Yoga ve Hamile, Çocuk Yogası alanlarında eğitim aldıktan sonra Aṣṭāṅga’yla devam etme kararı aldım.

 

2015 yılından itibaren Aṣṭāṅga Yoga alanında Raju Kumar(Omshankar Yogi), Damla İkiler, David Swenson, Canan Özalp, Petri Räisänen, Ünsal Özcan, Harmony Slater, Russel Altice Case, Saraswathi Jois(Saraswathi Rangawamy), Wambui Njuguna ve Kristina Karitinou Ireland ile pratik yapmış olup, ek olarak Ocak 2018’den itibaren Petri Räisänen’e, çıkmış olduğu bazı eğitim seyahatlerinde asistanlık yapmaktayım. Yoga felsefesi alanında ise Dr. Måns Broo (Bhrigupada Dasa) ile çalışmaktayım.

Petri Räisänen

 

Petri Räisänen (13 Ağustos 1967 doğumlu) dünya çapında tanınan ve saygı duyulan bir Ashtanga Yoga öğretmenidir. Petri, 1989 yılında Ashtanga yoga yapmaya ve 1991 yılında ders vermeye başladı. Ashtanga Yoga Helsinki’nin ortak sahibi ve yöneticisidir.

 

Petri, yogik yolunda, Derek Ireland (ilk gurusu), Radha Warrel, Gwendoline Hunt, Lino Miele ve Eddie Stern gibi birçok saygın Astanga Yoga öğretmeni ile birlikte R. Sharath Jois ve K. Pattabhi Jois ile çalıştı.

 

Petri, 2000’den beri dünya çapında Ashtanga yoga eğitimi vermektedir.

Dr. Måns Broo

Dr. Måns Broo (Bhrigupada Dasa) Finlandiya’daki Åbo Akademi Üniversitesi’nde karşılaştırmalı din bölümünde öğretim görevlisidir. Ayrıca, Gaudiya Vaişnava geleneğine inisiye olmuş bir Bhakti Yoga pratisyenidir. Finlandiya’nın önde gelen yoga dergisi Ananda’nın editörlüğünü yapmakta olup, yoga ve Hinduizm üzerine bir çok kitap yazmıştır.